BebeBunVenit - Asociația La Primul Bebe

BebeBunVenit - Asociația La Primul Bebe

Susține un ONG 2022

Proiect susținut de Cristina Toma

Caravana BebeBunVenit va ajunge la mamele din zonele cu cea mai mare rată de mortalitate infantilă, cu proiecții video educative, adaptate vieții și înțelegerii lor, din care află ce au nevoie să știe pentru a depista neregulile în sarcină și pentru a îngriji corespunzător nou-născutul.

Prin proiecțiile educative proiectul contribuie la prevenție, ajutând mamele să înțeleagă concepte simple și să evite situații care pot pune în pericol viața bebelușului.

“Sunt voluntar La Primul Bebe încă de la înființare și voluntar în diverse proiecte ale Fundației Orange de și mai multă vreme. Mi-am dorit mult o colaborare între cele 2 entități și mă bucur că acum va deveni realitate.
Cu ajutorul Caravanei BebeBunVenit ne dorim să punem umărul la educarea mamelor din mediile vulnerabile, având un impact în reducerea ratei de mortalitate infantilă, care situează România pe primul loc în Uniunea Europeană.” – Cristina Toma, Senior Digital User Experience Researcher @Orange România