Creșterea stimei de sine prin escaladă-Asociația Club Sportiv Climb Again

Creșterea stimei de sine prin escaladă-Asociația Club Sportiv Climb Again

2024 Susține un ONG

Proiect susținut de Bianca Sbîrcea, Corporate Communications & CSR Expert

Proiectul își propune să minimizeze efectele discriminării asupra a 50 de copii cu dizabilități neuro și locomotorii, prin sesiuni de activități intense (un mix sportiv cu escaladă și împuternicire psihologică). Scopul final este reprezentat de creșterea încrederii în sine și de oferirea de noi perspective asupra vieții.

Susțin cauza Climb Again și proiectul ”Creșterea stimei de sine prin escaladă” pentru sutele de copii și tineri din România care sunt nevăzuți. Dacă pentru noi a fi independent este un lucru normal, pentru copiii cu nevoi speciale este o superputere la care doar visează.

Bianca Sbîrcea, Corporate Communications & CSR Expert

Asociația Club Sportiv Climb Again, desfășoară din 2014 programe și proiecte, în parteneriat cu instituții abilitate, care au ca scop creșterea încrederii în sine, incluziunea copiilor și tinerilor cu nevoi speciale prin cățărare (escaladă) sportivă, suport kinetoterapeutic, sprijin psihologic și terapie prin joacă.